X

Palet Yatak Yapımı

Dekorozi, 2015 yılından beri profesyonel olarak palet yatak ve diğer palet mobilyaları üretiyor. Palet ahşaplarımızın çoğunu kendimiz üretip, palet görünümü kazandırıyoruz. Kullanılmış palet yerine, bu şekilde en baştan palet yapmak daha kusursuz ve daha sağlam ürünler elde etmemizi sağlıyor.

İnsanlar kendi palet yataklarını ve diğer palet mobilyaları kendileri yapmak istiyor. Bize de bu doğrultuda bir çok soru geliyor. Bu yazıda palet yatak yapımı hakkında bilmeniz gereken her şeyi anlatmaya çalışacağız.

Bildiğiniz gibi palet yatak için bir çok model seçeneği var. Öncelikle hangi modeli istediğinizi belirlemeniz gerekecek. Fikir almak için palet yatak modelleri yazımıza göz atabilirsiniz.

Modelinize Karar Verin

palet yatak görseli

1-Çift Kişilik veya Tek Kişilik Palet Yatak

İlk aşamada palet yatağınızın çift mi yoksa tek kişilik mi olacağına karar vermelisiniz. Çünkü edineceğiniz palet miktarını buna göre belirleyeceksiniz.

çift kişilik palet yatak modeli

2-Yükseklik

Palet yatak yüksekliği yine almanız gereken palet sayısını belirleyen ikinci faktör. Eğer alçak bir palet yatak istiyorsanız tek kat palet yatak, eğer yüksek palet yatak istiyorsanız, çift kat palet yatak yapmalısınız. Çift kat palet kullanırsanız, raf olarak da kullanabilirsiniz boşlukları.

palet yatak

3-Palet Yatak Başlığı

Yapacağınız modelde yatak başlığı olacak mı ? Olacaksa palet karyola boyutunda mı yoksa daha mı büyük olacak ?

4-Karyola Genişliği

geniş palet yatak

Karyola yatak genişliğinde mi yoksa, daha mı geniş olacak ? Geniş tercih ederseniz, komodin olarak da kullanabilirsiniz.

Palet Yatak Yapımına Geçelim

Yapacağımız palet yatak modeline karar verdikten sonra, ihtiyacımız olan palet sayısını belirlemiş olacağız. Bu yazıda standart çift kişilik palet yatak yapımını anlatacağız.

İhtiyacınız Olacak Malzemeler:

Palet Yatak Yapım Aşamaları:

çocuk odası palet yatak

Yukarıda belirttiğimiz aşamalar, daha önce de değindiğimiz gibi ‘ çift kişilik tek kat palet yatak ‘ için. Diğer modelleri tercih edecekseniz, kullanacağınız malzemeler farklılık gösterecektir. Örneğin, led ışıklı palet yatak yapmak istiyorsanız, aydınlatma için farklı malzemeler edinmeniz gerekecek.

Bu yazımızda palet yatak yapımı için gereken, tüm bilgileri anlatmaya çalıştık. Umarız yardımcı olmuştur.

Son Yazılarımız
Palet Oturma Grubu İle Tanışın Beyaz Palet Koltuk Modeli Siyah Palet Yatak Modeli Evde Daha Verimli Çalışmanız İçin Öneriler Ahşap Mumluk Modelleri Çekmeceli Palet Yatak