Palet mobilyalar giderek daha çok tercih edilmeye devam ederken, ahşabın doğallığıyla yaşam alanları, daha sıcak ve samimi bir görünüm kazanıyor. Bu yazıda palet yatak başlıklarına değineceğiz.

Hali hazırda kullandığınız yatağınız için bir palet yatak başlığı kullanmak isteyebilir veya eğer palet yatak kullanıyorsanız, onu bir palet yatak başlığıyla tamamlayabilirsiniz. Belki de kendi palet yatak başlığınızı kendiniz yapmak isteyebilirsiniz.

Daha önce yayınladığımız palet yatak yapımı, palet koltuk yapımı ve palet sehpa yapımı yazılarımızı okumadıysanız, kendi palet mobilyalarınızı yaparken size yardımcı olması adına mutlaka okumalısınız! Ayrıca palet mobilya bakımı ve temizliği adlı yazımız da ilginizi çekebilir.

çift kişilik palet yatak

Palet Yatak Başlığı Nasıl Yapılır ?

  • Palet yatak başlıklarını en basit haliyle, yatağınızın enine göre 1 ya da 2 paleti, önce güzelce zımparalayın
  • Sonra istediğiniz renge boyayın ve kurumaya bırakın.
  • İyice kuruduktan sonra vernikleyin
  • 2 palet kullandıysanız birbirine vidalayın
  • Ardından yatağınıza monte ederek kullanabilirsiniz.
palet yatak başlığı

Farklı Palet Yatak Başlık Modelleri

Yukarıda aşamalarını anlattığımız şekilde kendiniz bir palet yatak başlığı yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra daha farklı modeller için daha fazla uğraşmanız gerekecek. Paletin ahşapları arasında boşluk olmasını istemiyorsanız bir başka paletten tahtalar söküp araları doldurmanız gerekecek. Daha ince bir palet yatak başlığı için kesmeniz gerekecek.

led ışıklı palet yatak

Biraz daha kreatif düşünerek, yukarıdaki görseldeki gibi aydınlatmalar kullanarak çok şık palet yatak başlıkları elde edebilirsiniz.

palet yatak

Kullanacağınız yataktan daha büyük ölçülerde palet yatak ve palet yatak başlığı kullanarak, bu görseldeki gibi okuma lambaları kullanabilirsiniz. Ayrıca başucu kitabınız için komodin görevi görecek boşluklara sahip olursunuz.

palet yatak

Yine bu görselde olduğu gibi, palet yatak başlığını raf gibi kullanarak, sevdiğiniz objeler ve kitaplar için güzel bir alan oluşturabilirsiniz. Tabii düşmemeleri için önlem almayı unutmayın.

Umarız bu yazı palet yatak başlığı seçimi konusunda size fikir vermiştir. Aklınıza takılan sorular Dekorozi her zaman yanınızda.

Yorum bırakın

X
Scroll to Top