X

Palet Koltuk Yapımı

Bahçeniz, terasınız, balkonunuz veya salonunuz için bir palet koltuk yapmayı düşündünüz mü ? Son zamanlarda iyice popülerleşen palet mobilyalar yaşam alanlarımızda yerlerini almaya başladılar. Eğer palet koltuk yapımını öğrenmek istiyorsanız bu yazı sizin için!

Dekorozi, 2015 yılından beri profesyonel olarak palet mobilyalar üretiyor. Paletlerimizi sıfırdan yapıyoruz. Böylelikle daha şık ve sağlam ürünler üretebiliyoruz. Bize gelen sorular doğrultusunda, insanların kendi palet koltuklarını veya kendi palet yataklarını yapma isteklerini görüyoruz. Sadece palet mobilya ve geri dönüşüm mobilya üreten bir firma olarak, bilgi ve tecrübelerimizi sizinle paylaşmak istiyoruz.

Detaylara geçmeden önce, palet yatak yapımı yazımızı da okumak isteyebilirsiniz. Ayrıca palet mobilya bakım ve temizliği adlı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Modelinize Karar Verin

1-Tek Kişilik / Çift Kişilik Palet Koltuk

palet koltuk bahçe

Yapacağınız koltuğun genişliği kullanacağınız palet sayısını belirleyecek.

2-Yüksekliği Belirleyin

palet koltuk

Yapacağınız palet koltuk yerden ne kadar yüksek olacak ? Tek kat veya çift kat palet kullanabileceğiniz gibi iyice yüksek 3 kat palet de kullanmak isteyebilirsiniz.

3-Ayaklık Seçimi

balkon palet koltuk modeli

Palet koltuğunuzda ayaklık olacak mı ? Palet sabit mi duracak yoksa hareketli mi olacak ? Hareketli olacaksa tekerlekli ayaklıklar tercih etmelisiniz.

4-Palet Koltuk Minderi

İhtiyacınız olan minder ölçülerini, palet koltuğunuzun iskeletini tamamladıktan sonra doğru bir şekilde almalısınız. İstediğiniz kalınlıkta sünger seçimini yaptıktan sonra, kumaş seçimi ve bunların dikimi..

Palet Koltuk Yapımına Geçelim

İstediğimiz modele göre ihtiyacımız olan malzemeler değişecektir. O yüzden bu yazımızda, bize en çok sipariş verilen modellerden iki kişilik palet koltuk için gerekli olan malzemeler ile birlikte yapım aşamalarını anlatacağız.

Bu çift kişilik palet koltuk için toplamda 3 palete ihtiyacınız olacak. 2 adet oturma, 1 adet de yaslanma yeri için. Bu modeli salonunuzda, çocuk odasında ya da balkonunuzda kullanabilirsiniz.

palet koltuk

Malzemeler:

palet balkon koltuk

Palet Koltuk Yapım Aşamaları:

Bu aşamalar daha önce de belirttiğimiz gibi 3 palet ile kendinizin yapabileceği en basit modeldir. Daha farklı palet yatak modelleri için daha farklı malzemelere ihtiyacınız olacak.

Umarız bu yazı, size palet koltuk yaparken yardımcı olur.

Son Yazılarımız
Palet Oturma Grubu İle Tanışın Beyaz Palet Koltuk Modeli Siyah Palet Yatak Modeli Evde Daha Verimli Çalışmanız İçin Öneriler Ahşap Mumluk Modelleri Çekmeceli Palet Yatak