Küçük evleri daha kullanışlı bir hale getirmek için gereken ipuçlarını derlediğimiz bu yazıda, küçük ev dekorasyonuna dair işinize yarayacak bilgiler bulacaksınız. Zaman kaybetmeden dekorasyon önerilerine geçelim.

Yaşam Alanlarınızı Daraltmayın

minimalist dekorasyon

Küçük ev dekorasyonunda yapılan en büyük hatalardan biri, gereğinden büyük ve fazla mobilya kullanmaktır. İşinize yaramayacak her şeyi evinizden uzak tutmalısınız. Sadeliğin getirdiği güzelliği yansıtan minimalizm hakkında yazdığımız yazıyı okuyarak bu konuda daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

“Dekorasyonda Minimalizm”

Açık Renkler Kullanın

Özellikle duvarlarda açık renk boyalar kullanmak, alanı olduğundan daha büyük ve ferah gösterir. Psikolojik olarak sizde daha büyük bir alan algısı oluşturur.

minimalist dekorasyon

Depolama Alanları Önemli

Bir evde en önemli unsurlardan biri, depolama alanlarıdır. Özellikle kitaplık kullanmak yerine, kitaplarınızı duvar raflarına yerleştirin. Büyük bir televizyon ünitesi yerine, televizyonu duvara monte ederseniz, televizyonun altında kullanabileceğiniz geniş bir alan olacaktır.

çocuk odası

L Koltuklar İyi Bir Fikir Olabilir

palet bahçe koltuk

Küçük alanlarda daha fazla oturma alanı elde etmek için L koltuklar tercih edebilirsiniz.

Tekerlekli Sehpalar..

Tekerlekli sehpalar kullanmak alan kullanımını daha verimli hale getirmenizi sağlar. Yeterince büyük bir orta sehpa tercih ederseniz, yemek masası olarak da kullanabilirsiniz. Böylece sabit bir yemek masasının kapladığı alandan tasarruf etmiş olursunuz.

palet teras koltuk

Tüm bu bilgilerin yanı sıra küçük balkonlar için dekorasyon fikirleri yazımızı okuyabilirsiniz. Ayrıca çocuk odaları için dekorasyon fikirleri yazımızı okuyabilirsiniz.

Yorum bırakın

X
Scroll to Top