evde çalışmak home office

Pandemi süreciyle birlikte evden çalışan kişi sayısı arttı. Daha önce evden çalışmaya alışkın olmayanlar için evde çalışırken işe odaklanmak sanıldığından daha zor. Çalışma ortamının doğru dekorasyonu, evde çalışırken odaklanma problemini azaltacaktır.

Çalışma Köşesi

Salonda ya da yatak odasında, buradayken ev ortamının rahatlığından uzaklaşmış ve çalışmaya odaklanmış olacaksınız.

evde çalışmak home office

Dağınıklığın Önüne Geçin

Çalışma masanızın dağınık olması işe odaklanmanızı zorlaştırır. Bunun için olabildiğince dağınıklığın önüne geçmelisiniz. Dosyaları ve gerekli diğer malzemelerinizi düzene sokacak kutular , raflar ve dolaplar işinize yarayacaktır.

Dikkat Dağıtacak Her Şeyi Uzaklaştırın

Evde çalışırken dikkatinizi dağıtacak bir çok şey var. Bunların başında çalışma alanınızda bulunan televizyon en büyük dikkat dağıtıcıdır. Çalışma masanızı televizyonun bulunmadığı bir odada konumlandırın veya direk karşıdan televizyonu görecek bir şekilde yerleştirmeyin. Bunun yanında çalışma alanınızda yatak varsa bu size psikolojik olarak uykuyu hatırlatacaktır.

evde çalışmak home office

Aydınlatma Önemli

Evde çalışırken odaklanmanızı arttırmak ve yetersiz ışığın önüne geçmek için masa lambası ya da yine masanızı aydınlatacak bir lambader edinmelisiniz. Karanlık bir ortamda çalışmak, üzerinde çalıştığınız işe odaklanmanızı zorlaştıracaktır. Ayrıca loş ışıkta uykunuzun gelmesi daha kolaydır.

evde çalışmak home office

Tüm bu basit uygulamalar, evde daha verimli çalışmanızı sağlayacaktır. Evde çalışmak sanıldığından daha zordur ve daha iyi odaklanabilmek için çalışma alanınızı düzenlemeniz gerekmektedir.

Yorum bırakın

X
Scroll to Top