X

Düğün Alışverişi

Evi temizlerken her seferinde sinirlendiğim zamanlar olmuştur herkes gibi … Sürekli elimize dokunan çerçeveler, biblolar veya vazolar gerçekten gerekli mi ,dekorasyonunuza uygun mu veya hatırası olduğu için mi sürekli elinizin altında dolanmakta. Hepimiz “şimdiki aklim olsa bunları almazdım ” diye aklından geçirmiştir.

düğün alışverişi yapan çift

Eğer ünlü veya zengin değilseniz kafanıza göre eşya değiştiremiyorsanız alışverişinizi dikkatli yapmalısınız. Sürekli yaptığımız hatalardan yola çıkarak bir alışveriş rehberi oluşturalım.

1-Evlenmeden önce mutlaka tarzınızı belirleyin

(Avangart , Bohem , country…) Bir kaç tarzda hevesiniz varsa evinizin her bölümüne farklı tarzları uygulanarak (tabii karıştırmadan) dekor yakabilirsiniz. Evinizin her bölümü tutarlı görünürse sizi rahatsız edip gözünüze batmaz .

2-Beyaz eşyaları uzun süre kullanacağınız için yüksek kapasiteli alın

Özelikle buzdolabı ve çamaşır makinası.

Düğün alışverişi yaparken trend sizin zevkinizin tam tersi yönde olacaktır. Tam olarak içinize sinen eşyayı bulmadan almayın. Mesela beyaz mobilyalardan nefret ederiz ama o dönemin trendi beyaz ise her yerde gözünüze gözünüze sokarlar beyazı. Her mobilya birbirinin benzeri.. Her oda birbirine benzeyen beyaz mobilyalar ile doldurulmakta. Moda veya özenti uğruna herkesin evi birbirine benzemekte. Ben de içime sinmeyen bir oturma takımı almıştım. İlk fırsatta değiştirdim. Ama bedelini de ödedim tabi.. Siz de bedel ödemek istemiyorsanız içinize sinmeyen hiçbir mobilyayı almayın.

3-Sıra mutfak eşyalarında

Nedir o her şeyi 6’lı veya 12’li alma telaşı veya hevesi ? Evet bardaklarda ve tabaklarda bulaşık makinası kullanıldığı için seri almak iyi olur ama tencere veya porselen setlere dikkat!

4-Perde alırken dikkat!

Her oda takım olacak diye çok büyük paralar ödemenize gerek yok! Emin olun semt pazarlarında en alasını ve farklı çeşitlerini bulacaksınız.

5-Halı seçerken klasik desenler..

Klasik desenler, her zaman her tarza uygundur.

6-Nevresim seçerken..

Cicili bicili , çiçekli böcekli nevresim takımları alırken iyi de, daha sonra gözünüze batmakta! O sebepten sade düz renkler ve puantiyeli olanları seçebilirsiniz.

Umarım bu yazı, düğün alışverişi yaparken size yardımcı olur.Son Yazılarımız
Paletten Raf Yapımı Bahçe Dekorasyonu Nasıl Yapılmalı? Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri 6 Adımda Balkon Dekorasyonu Dış Mekan Palet Mobilyalar Palet Yatak Başlığı