X

Ahşap Palet Mobilya Temizliği ve Bakımı

Palet mobilyalar yapıları gereği kolay kolay deforme olmazlar. Palet ahşabı uzun yıllar kullanıma uygundur. Bu sebeple ki palet mobilyaları bahçe, balkon ve teras gibi dış mekanlarda kullanabiliyoruz.

palet teras koltuk

Palet Mobilya Bakımı

Palet mobilya bakımı genelde tekrar boya gerektiren durumlarda yapılır. Eğer boya deforme olduysa veya palet mobilyanızın rengini değiştirmek istiyorsanız şu aşamalar size yardımcı olacaktır.

palet yatak başlığı

Palet Mobilya Temizliği

Palet mobilya temizli herhangi bir mobilyadan çok farklı değildir. Genelde kuru veya hafif nemli bir bezle tozu alınır.

Kendi Palet Mobilyanızı Yaptıysanız

palet koltuk bahçe

Kendi palet mobilyanızı yaptıysanız, örneğin yatak odanız için bir palet yatak yapmış olabilirsiniz. Ya da yapmayı düşünüyorsanız bu yazımız size yardımcı olacaktır: ‘Palet Yatak Yapımı’. Kendi palet mobilyanızı yaptıysanız veya yapacaksanız, palet mobilya bakımı başlığındaki adımları eksiksiz bir şekilde uyguladığınızdan emin olun.

İkinci el palet kullandıysanız, zımpara yatıktan sonra ahşapta çürük bir yer olup olmadığına bakın. Eğer çürüme varsa kullanmayın. Çünkü ileride size sorun çıkaracaktır.

Paletleri birbirine monte ederken doğru vida ve metal menteşeler kullanmadıysanız, yine sorun yaşamanız muhtemel..

Umarız bu yazı palet mobilya bakımı ve palet mobilya temizliği yaparken işinizi kolaylaştırır.


Son Yazılarımız
Palet Oturma Grubu İle Tanışın Beyaz Palet Koltuk Modeli Siyah Palet Yatak Modeli Evde Daha Verimli Çalışmanız İçin Öneriler Ahşap Mumluk Modelleri Çekmeceli Palet Yatak