Balkonlar özellikle apartmanlarda oturan büyük çoğunluk için evlerin dışarıya açılan alanları. Balkonların önemi özellikle bu yıl evlerde kalmak zorunda olduğumuz pandemi döneminde daha çok anlaşıldı. İnsanlar balkonlarını daha çok kullanmaya ve daha çok zaman geçirmeye başladılar.

dekorozi balkon dekorasyon

Balkonlar giderek önem kazanırken daha çok zaman geçirmeye başladığımız balkonların dekorasyonu da önem kazandı. Daha keyifli ve konforlu zaman geçirmeniz için bu yazımızda 6 adımda balkon dekorasyonunu anlatıyoruz. Hadi başlayalım..

1-Cam Balkon ile Yaz-Kış Balkon Sefası

Balkonunuzu sadece güzel havalarda kullanmak istemiyorsanız, cam balkon size göre!

cam-balkon

2-Küçük Bir Sehpa veya Masa Önemli

Sabah kahvenizi yudumlarken dışarıyı seyretmek isteyebilirsiniz. Sabah kahvaltınızı da balkonunuzda yapmak keyifli olabilir. Balkonunuz için bir palet sehpa yapmak isterseniz bu yazımıza bir göz atabilirsiniz. Palet sehpa yapımı.

palet balkon koltuk ve masa

3-Sandalye veya Palet Koltuk

Masayı tamamlayacak ve konforunuzu sağlayacak sandalyeler veya palet koltuk, rahat bir balkon için olmazsa olmaz! Ayrıca palet koltuk yapımı yazımızı okumak için tıklayınız!

balkon palet koltuk modeli

4-Bitkilerle Doğallık Katın

Bitkiler sizi balkonunuzda doğaya yaklaştıracak en önemli unsurlar. En sevdiğiniz çiçeklerinize balkonunuzda yer verin.

balkon ve çiçekler

5-Duvarları Unutmayın

Balkonunuzun duvarları dekorasyonu tamamlamak için büyük önem taşıyor. Duvarlarda ahşap raflar çok dekoratif bir seçim! Ya da dekoratif objeler asabilirsiniz.

ahşap palet raf

6-Aydınlatma Önemli

Balkonunuz aydınlatmasını ihmal etmeyin. Hep gündüz balkon sefası yapmayacaksınız ya! Geceleri balkonunuzdan yıldızları seyretmek isteyebilirsiniz. Ayrıca ambiyans için farklı aydınlatmalar kullanabilirsiniz.

balkon ışıkları

Umarız bu temel 6 adım, balkon dekorasyonunda size yardımcı olur.

Yorum bırakın

X
Scroll to Top